Świece naturalne - jak używać?

Aby jak najdłużej cieszyć się świecami naturalnymi, warto przestrzegać poniższych zasad:

01

Wyjmij kamień i inne ozdoby

Przed zapaleniem świecy wyjmij delikatnie kamień  i inne ozdoby (nie dotyczy ozdób zrobionych z wosku) w niej umieszczone – dzięki temu nie ryzykujesz, że kamień spadnie na knot i go zatopi lub że coś spłonie. Jeżeli nie dajesz rady wyciągnąć ozdób przed zapaleniem świecy, zrób to gdy wosk rozpuści się na powierzchni.

02

Przycinaj knot

Przycinaj knot świecy przed każdym zapaleniem – do około 5mm. Dzięki temu świeca będzie wypalała się równo i czysto. Pamiętaj, że zbyt krótki knot może zostać zalany przez wosk, a zbyt długi będzie kopcił i świeca może wypalać się nierówno. Świetnym narzędziem do przycinania knotów są specjalnie do tego przeznaczone wykrzywione nożyczki (trymer do świec).

03

Pal odpowiednio długo

Aby świeca wypalała się równo i nie powstał „tunel” zawsze pal świecę tak długo, aby wosk rozpuścił się na całej powierzchni świecy. Dodatkowo świecy nie powinno się również palić zbyt długo – maksymalnie do 1,5cm warstwy roztopionego wosku.

04

Zadbaj o odpowiednie miejsce

Nie umieszczaj świec w bezpośrednim słońcu (np. parapet). Wosk może się odbarwić a nawet roztopić. Nigdy nie umieszczaj świec w przeciągu, przy otwartym oknie. Może to spowodować nierównomierne wypalanie się świecy. Nie pozostawiaj świecy obok firanek i innych łatwopalnych materiałów.

05

Używaj podstawek

Stawiaj świece na podstawkach – naczynie może się nagrzać i uszkodzić blat, na którym stoi.

06

Nie wypalaj do samego dna

Nigdy nie wypalaj świecy do samego dna – pozostaw zawsze warstwę około 0,5cm – knoty mocowane są w metalowych blaszkach, które mogą rozgrzać się do bardzo wysokich temperatur

07

Uważaj na zwierzęta i dzieci

Nigdy nie pozostawiaj palących się świec bez nadzoru i w towarzystwie dzieci lub zwierząt (np. kotów, które lubią ogień ;))

08

Odpowiednio zgaś świecę

Do wygaszania świecy najlepiej sprawdzi się wygaszacz do świec. Możesz też lekko zanurzyć knot w płynnym wosku – uważaj, aby się nie poparzyć. Zdmuchując płomień – bądź ostrożny! – można łatwo rozchlapać wosk, a poza tym powstanie dużo dymu. Ważne, by nigdy nie gasić świecy przez zamknięcie jej wieczkiem – wtedy cały dym wnika w wosk i tracimy unikalny zapach świecy.

09

Dbaj o swoje zdrowie

Świece nie są przeznaczone do kontaktu ze skórą – zawarte w nich olejki zapachowe nie są przeznaczone do użytku kosmetycznego.

Olejki zapachowe użyte w świecach mogą zawierać małe ilości substancji powodujących alergie – jeśli chcesz sprawdzić karty charakterystyk poszczególnych zapachów od producentów – napisz do mnie!

10

Przechowuj mądrze i uważaj na pogodę

Nieużywane świece warto schować w chłodne miejsce. Podczas mrozów po przyniesieniu świecy do domu daj jej nabrać temperatury pokojowej zanim ją zapalisz – w przeciwnym wypadku grozi to pęknięciem naczynia!

MOJE KONTO

logo full2

Social media